16 sty 2012

Zapraszam na moją wystawę której wernisaż odbędzie się w ten piątek o godzinie 18.00 i trwać będzie przez następny tydzień. Miejsce wystawy: Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej mieszczącej się na ul. Gen. Andersa 13 w Warszawie. Wystawa w ramach projektu "UNUS – UNA – UNUM jeden artysta jedno dzieło jeden tydzień". Kuratorzy wystawy to Anna Marcinkowska – Muszyńska oraz Marcin Kowalik.

Cielisty to słowo klucz które posłużyło do wyboru prac składających się na wystawę. Nie tylko prac już gotowych obrastających kurzem/ciałem, ale również przedmiotów, fotografii, zestawionych tak aby tworzyły wieloznaczną żywą tkankę. Wybór obiektów ma charakter spontaniczny jak w grze „w wolne skojarzenia” i w sposób ostateczny dokona się podczas montażu wystawy.

Cielisty. Jaki? Jakie? Proporcje, elastyczność, konstrukcja, pozycja, potrzeba ciała i chęć posiadania. Ozdoba, ciało – moje bo ze mnie, atawizm, wcale go nie chce, wysiłek, Lubię to! Kondycja, płeć, wejście, wyjście, mleko matki… to tylko kolor…

Bartłomiej Górny


http://warszawskatv.pl/archives/8525
http://www.kulturatka.pl/wystawy/wystawy/13178-fundacja-psw-bartlomiej-gorny
http://imprezy.docelu.pl/impreza/199799,Unus---Una---Unum:-Bart%C5%82omiej-G%C3%B3rny-%E2%80%93-%E2%80%A6cielisty
http://artaktualia.blogspot.com/
http://facet.wp.pl/eid,199801,title,Unus-Una-Unum-Bartlomiej-Gorny-ndash-hellipcielisty,impreza.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz